Wszystkie technologie i procesy w jednym miejscu

 

Zbudowaliśmy unikalną platformę produkcyjną, na której połączyliśmy wiele procesów. Dzięki temu możemy  funkcjonować jednocześnie jako drukarnia komercyjna przemysłowa, drukarnia internetowa i drukarnia cyfrowa.

 

Drukujemy w technologii offsetowej oraz cyfrowej. Park maszynowy to 7 maszynach offsetowych łącznie 68 agregatów, w tym 4 maszyny do druku z roli.

 

2 maszyny to wyjątkowe w skali świata konfiguracje z aplikacjami do foliowania na zimno w technologii Cold Foil, podwójnego lakierowania z efektem Drip-Off, tłoczenia oraz wykrawania w linii podczas druku. W drukarni cyfrowej drukujemy na 5 maszynach w 3 technologiach.

 

 

Druk i lakier obustronnie z suszeniem w linii

 

 

12 agregatów, 7 m suszenia na końcu suchy arkusz do 5/5 kolorów z lakierem z obu stron.

 

Maszyna używana na świecie zarówno przez drukarnie komercyjne do druku najwyższej jakości katalogów i albumów i drukarnie internetowe drukujące  szeroki asortyment produktów reklamowych od ulotki po katalog w małym i średnim nakładzie.

 

Maszyna LITHORONE S40 SP  jest jedną z kilku maszyn wyprodukowanych przez firmę Komori w skali świata i jedyną w Europie.

 

 

Druk dużych nakładów z roli i arkusza

 

 

Drukujemy na maszynach firm Heidelberg i Komori. Maszyny wykorzystujemy zarówno do produkcji dużych, średnich i małych nakładów. Wśród 7-miu maszyn offsetowych 6 maszyn to 8-śmio i 10 -cio kolorowe maszyny do druku dwustronnego z odwracaniem.  3 z nich posiadają agregat lakierujący a 4 drukują zamiennie na papierze z arkusza i roli.

 

 

Druk w technologii konwencjonalnie i UV

 

 

Maszyny 8-mio i 10-cio kolorowe do druku z odwracaniem wyposażone w wieże lakierujące drukują i lakierują w technologii offsetowej konwencjonalnej i UV w kolorystyce 4c/4c+L, 5c/5c+LL  4c/6c+L

 

Lakierowanie w technologii Drip-Off w druku konwencjonalnym i UV

 

W procesie konwencjonalnym podczas lakierowanie uzyskujemy suptelny efekt mat-połysk. Stosując  technologię UV otrzymamy wybiórczo intensywny efekt mat-połysk oraz faktury materiałów w postaci reliefu, z chropowatością zwaną "efektem skórki pomarańczy".

 

 

Druk UV, foliowanie, lakierowanie, wytłaczanie i wykrawanie w linii

 

 

Wszechstronność dająca nieograniczone możliwości

 

Maszyna 6-cio kolorowa drukująca w technologii UV  z zespołem do foliowania na zimno w technologii Cold Foil, podwójnego lakierowania z efektem Drip-Off, tłoczenia oraz wykrawania w linii stanowi innowację w skali świata. Dzięki wyposażeniu umożliwia druk wysoko przetworzonych produktów w małych i dużych nakładach oraz kreowanie nowych standardów uszlachetnień.

 

Została zbudowana przez japońską firmę Komori. Jest jedną z kilku maszyn na świecie i jedyną w Europie.

 

Technologia Cold Foil

 

Foliowanie na zimno w linii jest procesem nadruku srebrnej metalizowanej folii z precyzją zbliżoną do druku offsetowego. Miejsca pokrycia folią mogą być zdefiniowane wybiórczo jako mniejsze elementy lub cała powierzchnia arkusza. Technologia umożliwia nakładanie folii w rastrze i przejściach tonalnych. Przez metalizowanie powierzchni uzyskuje się wyjątkowe efekty wizualne.

 

W miejscach nałożenia folii po zadrukowaniu powstaje szeroki wachlarz metalizowanych kolorów. Kolory i ich intensywność są definiowane w pliku graficznym.

 

 

Druk cyfrowy - 3 technologie, 5 maszyn

 

Druk cyfrowy

 

W drukarni cyfrowej drukujemy na 5 maszynach w 3 technologiach. Z uwagi na unikalne cechy i parametry każda z maszyn realizuje określony asortyment produktów. Maszyny drukują w kolorystyce do 6 kolorów w tym kolorem białym. Technologie HP Indigo i Kodak Nexpress pozwalają na lakierowanie miejscowe z wypukłym reliefem. Maszyny Xeikon drukują wstęgę o długości do 35 metrów. Wysokowydajna technologia Inkjet  JetPress Fuji pozwala na zadrukowanie obustronne wstęgi z szybkością ponad 127 m/min.

 

 

Jakość

 

 

Wysokie standardy jakości i kompetencje oraz doświadczenia w pracy z wieloma technologiami pozwalają nam na łączenie lub używanie zamiennie technologii cyfrowych i offsetowych zarówno dla małych i dużych nakładów.

banner - right drupa

p_rightb1

Treading more lightly on our planet

Certificates: From start to finish adhering to international standards


Certificates: From start to finish adhering to international standards

p_rightb2

  • + ponad 20 lat na rynku 1
  • + 322 osoby zatrudnione i współpracujące
  • + lokalizacja: Czarnków, 70 km na północ od Poznania, 290 km od Berlina